W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Mieleckiego?

Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje kolejne wydarzenie z cyklu debat o przyszłości Podkarpacia. Dnia 20 kwietnia 2023 roku o godzinie 13:00 na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu – Pałac Szaszkiewiczów odbędzie się kolejne spotkanie pod tytułem Podkarpackie Rozmowy.

Jaka jest przyszłość Powiatu Mieleckiego?. Organizacja realizuje wspomnianą debatę w ramach projektu Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?.

Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza do czynnego udziału w wydarzeniu i przypomina, iż udział w nim ma oczywiście charakter nieodpłatny.

Próżno szukać drugiego miejsca, które tak jak powiat mielecki łączyłoby w sobie pamięć o tradycji i wciąż postępującą nowoczesność. Prężnie działająca gospodarka, wysławiony na cały świat przemysł lotniczy i pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna dająca dziś zatrudnienie ponad połowie mieszkańców – to zaledwie jedno z obliczy powiatu mieleckiego. Industrialna, nowoczesna wizja tego regionu ściśle przenika się bowiem z tradycyjnym acz wciąż popularnym rolnictwem, urokliwymi nadwiślańskimi pejzażami, architektonicznymi perełkami i wyjątkowymi, piszącymi historię tego miejsca ludźmi. Pośród nich wymienić można urodzonych bądź wychowanych na mieleckich ziemiach: Ignacego Łukasiewicza, Władysława Sikorskiego, Tadeusza Łomnickiego czy Władysława Szafera. Jeśli dołożyć do tego bogatą tradycję sportową, kilka rezerwatów przyrody utworzonych na terenach dawnej Puszczy Sandomierskiej oraz fakt, iż przeszło 20% całej powierzchni powiatu pokrywają lasy, wniosek właściwie nasuwa się sam: w powiecie mieleckim można i zdecydowanie warto odpocząć – zauważa Antoni Myjak.

Projekt Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? zakłada realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego, w ramach których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego, otrzymają pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Fundacja włącza mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog.

Projekt Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? jest objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.  

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa