W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Podkarpackie Spotkanie z Chirurgią Naczyniową w Jasionce

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w organizowanym przez mielecki szpital I Podkarpackim Spotkaniu z Chirurgią Naczyniową w Jasionce koło Rzeszowa.

Wydarzenie odbyło się 4 czerwca pod honorowym patronatem Prorektora ds. Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. n. med. Artura Mazura, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii naczyniowej dr n. med. Adama Uryniaka oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Jednym z wiodących tematów konferencji były zaburzenia krzepnięcia w chorobie covidowej. Sporo uwagi prelegenci poświęcili także hybrydowym salom operacyjnym, które uważa się za przyszłość chirurgii. Sale te – wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz zdolne pomieścić kilka zespołów lekarzy – umożliwiają jednoczesne wykonywanie zarówno inwazyjnych, jak i małoinwazyjnych zabiegów. O ich budowie i specyfice działania opowiedział zebranym prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz, Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyń i Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Gościem specjalnym wydarzenia była także prof. dr hab. n. med. Anetta Undas.

Organizatorem konferencji byli specjaliści Oddziału Chirurgii Naczyniowej Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Udział w jej uroczystym otwarciu wziął starosta mielecki Stanisław Lonczak, który pogratulował mieleckim medykom podjętej inicjatywy i wyraził nadzieję na to, iż spotkanie będzie dla specjalistów szansą na wymianę ich cennych doświadczeń.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa