W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Podkarpackie Spotkanie z Chirurgią Naczyniową w Jasionce

Oddział Chirurgii Naczyniowej w mieleckim szpitalu wraz z Uniwersytetem Rzeszowskim i Polskim Towarzystwem Chirurgii Naczyniowej zorganizują I Podkarpackie Spotkanie z Chirurgią Naczyniową w Jasionce. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca br.

Podczas spotkania przedstawione zostaną przypadki kliniczne z wybranych podkarpackich ośrodków chirurgii naczyniowej. – Dla uczestników debaty będzie to szansa na wymianę doświadczeń. To unikalna wiedza, która przełoży się na podniesienie kompetencji, a co za tym idzie – na niesienie jeszcze lepszej, jeszcze bardziej profesjonalnej pomocy pacjentom – wyjaśnia dr n. med. Krzysztof Milik z Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu.

Jednym z wiodących tematów konferencji będą zaburzenia krzepnięcia w chorobie covidowej. Sporo uwagi prelegenci poświęcą także hybrydowym salom operacyjnym, które uważa się za przyszłość chirurgii. Sale te – wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz zdolne pomieścić kilka zespołów lekarzy – umożliwiają jednoczesne wykonywanie zarówno inwazyjnych, jak i małoinwazyjnych zabiegów. O ich budowie i specyfice działania opowie prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz, Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyń i Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jak podkreśla starosta mielecki, Stanisław Lonczak, ciągły rozwój chirurgów naczyniowych jest niezwykle ważny. – Oddział Chirurgii Naczyniowej jest jednym z wiodących oddziałów w naszym szpitalu. Zależy nam na tym, by oferowana przez niego jakość cały czas rosła, stąd też pomysł na zorganizowanie I Podkarpackiego Spotkania z Chirurgią Naczyniową w Jasionce. Liczymy, że w przyszłości wydarzenie to zdoła wyjść poza granice naszego województwa czy nawet kraju – podkreśla starosta.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa