W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Podniesienie jakości usług medycznych w szpitalu [FOTO]

Pacjent może liczyć na największy możliwy komfort leczenia. Duże szkolenie dla pielęgniarek z wielu oddziałów mieleckiego Szpitala

 – Priorytetem w szpitalu zawsze jest leczenie pacjenta, ale dziś to zdecydowanie za mało. Liczy się też przy tym nowoczesność i jak największy możliwy komfort chorego. Szkolenia takie jak to z zakresu opieki nad pacjentem z portem naczyniowym, mają na celu podniesienie jakości naszych usług medycznych w sposób odczuwalny dla pacjenta – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. 

 – Port naczyniowy to długoterminowy dostęp dożylny, który umożliwia dużo bezpieczniejsze stosowanie terapii dożylnej, ale co ważne, stosowanie portu także znacząco poprawia komfort i jakość życia pacjenta w trakcie leczenia – wyjaśnia Marzena Nowak, Naczelna Pielęgniarka Szpitala.  – Bardzo ważna jest właściwa obsługa portu, ale także współpraca z pacjentem. Rola pielęgniarki w tym procesie jest kluczowa, istnieje więc potrzeba pogłębienia wiedzy w tym zakresie i stąd kurs dokształcający: „Opieka nad pacjentem z portem naczyniowym” – dodaje.

Dyrekcji Szpitala bardzo zależy na tym, by porty stosowano nie tylko na pojedynczych oddziałach, incydentalnie, ale żeby była to powszechna praktyka w całym Szpitalu.

To dlatego w szkoleniu wzięło udział 31 pielęgniarek z różnych oddziałów, m.in. wewnętrznego, anestezjologii, chirurgii, chirurgii naczyniowej, paliacji, obserwacyjno-zakaźnego itd.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa