W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Podpalenie dekoracji dożynkowych [AKTUALUZACJA]

Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców podpaleń dekoracji promujących dożynki w Trześni w powiecie kolbuszowskim. Do zdarzeń doszło we wtorek w nocy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy podpalili przygotowane ze słomy dekoracje w kilku miejscowościach znajdujących się na terenie gminy Niwiska. Wartość strat oszacowano wstępnie na ponad 8 tys. złotych.

We wtorek po godz.1, policjanci interweniowali w Trześni w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pożaru dekoracji promującej planowane w najbliższy weekend dożynki w tej miejscowości. Na miejscu pracowali strażacy, którzy ugasili pożar.
Chwilę później, wpłynęły podobne informacje dotyczące pożaru dekoracji w Hucinie, Hucisku, Leszczach, a także Przyłęku i Kosowach. Wszystkie te miejscowości znajdują się na terenie gminy Niwiska.

Wczoraj policjanci wykonali oględziny miejsc, gdzie doszło do spalenia dekoracji. Przyjęto również zawiadomienie dotyczące ich zniszczenia. Wartość start oszacowano wstępnie na ponad 8 tys. złotych.

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności pożarów i pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców tych podpaleń.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców podpaleń prosimy o kontakt z kolbuszowską Policją pod nr 47 822 13 1

AKTUALUZACJA

SPRAWCY PODPALEŃ SŁOMIANYCH DEKORACJI SĄ JUŻ W RĘKACH POLICJI

Kolbuszowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o zniszczenie dekoracji dożynkowych na terenie gminy Niwiska. 22 i 23-latek jeszcze wczoraj trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania młodszego z mężczyzn, policjanci ujawnili przy nim amfetaminę. W sprawie trwają dalsze czynności.

Informację o spaleniu dekoracji dożynkowych policjani otrzymali we wtorek (9 sierpnia) w nocy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy zniszczyli przygotowane m.in. ze słomy dekoracje, w sześciu miejscowościach na terenie gminy Niwiska – Trześni, Hucinie, Hucisku, Leszczach, a także Przyłęku i Kosowach. Ozdoby przygotowywane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości miały promować zaplanowane na najbliższy weekend gminne dożynki w Trześni. Wartość strat oszacowano wstępnie na ponad 8 tys. złotych. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Intensywna praca policjantów wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki pozwoliła na ustalenie osób, które mają związek z podpaleniami dekoracji. Wczoraj po południu, funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Niwiska oraz 22-latka z powiatu mieleckiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni działali razem. Starszy z nich kierował samochodem, a drugi z mężczyzn podpalał dekoracje. 23-latek jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty chuligańskiego zniszczenia mienia wspólnie i w porozumieniu z 22-latkiem. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swojego postępowania.

Podczas przeszukania, policjanci przy 22-latku zabezpieczyli biały proszek. Badanie narkotestem potwierdziło, że jest to amfetamina. Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W sprawie trwają dalsze czynności.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa