W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

Podpisanie umowy na zakup kolejnego śmigłowca dla polskiej Policji [FOTO, VIDEO]

W poniedziałek (19 listopada br.) w siedzibie Polskich Zakładów Lotniczych – PZL Mielec została podpisana umowa na zakup kolejnego śmigłowca wielozadaniowego dla polskiej Policji.

W wydarzeniu, które rozpocznie się o godz. 14:00, wziął udział gen. Insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji oraz Janusz Zakręcki, prezes zarządu PZL Mielec.

Rzecznik komendanta głównego policji powiedział, że pierwsze tego typu maszyny będą stacjonowały w Warszawie, ale policyjni piloci będą ich używać w zadaniach w całym kraju, takich jak poszukiwania osób zaginionych.

Mariusz Ciarka podkreślił, że dokładna specyfikacja śmigłowców dla policji nie jest ujawniana ze względów bezpieczeństwa. Dodał, że w ramach kontraktu piloci przechodzą szkolenie na Black Hawkach. Policyjni mechanicy już takie szkolenie przeszli w USA. W ramach pakietu zakupowego jest też serwisowanie śmigłowców – dodał rzecznik Mariusz Ciarka.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa