W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Podpisano umowę na nową drogę i most w Mielcu! [FOTO, VIDEO]

Dziś Marszałek Władysław Ortyl złożył podpis na umowie dotyczącej budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od miejscowości Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z nowym mostem na Wisłoce. Umowa została podpisana w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Umowę podpisali także: Piotr Miąso – dyr. PZDW i Jarosław Jochymek – przedstawiciel wykonawcy – firmy Budimex.

W podpisaniu umowy wzięli także udział samorządowcy z powiatu mieleckiego, między innymi prezydent Mielca – Daniel Kozdęba, starosta mielecki – Zbigniew Tymuła, wójt Wadowic Górnych – Jerzy Kos, wójt gminy Czermin, a także zastępca wójta gminy Mielec – Jan Mazur. Obecni byli także radni wojewódzcy poprzedniej kadencji, którzy angażowali się w przygotowanie tej inwestycji. Tuż przed podpisaniem umowy marszałek Władysław Ortyl podkreślił, że podpisywana umowa ma wielką wagę dla powiatu mieleckiego i jego mieszkańców.

Ta inwestycja zakończy problemy mieszkańców powiatu mieleckiego z lewej strony Wisłoki, którzy dojeżdżają do pracy, do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i będzie też miała wpływ na pobudzenie gospodarcze Mielca i całego powiatu – mówił marszałek W. Ortyl Marszałek podkreślał też zaangażowanie i udział w tym przedsięwzięciu lokalnych samorządów: Takich dużych inwestycji nie da się zaplanować w przeciągu roku, w przeciągu jednej kadencji, nie da się zaplanować samodzielnie przez samorząd woj. Podkarpackiego, do tego potrzebna jest współpraca wielu samorządów, wielu osób – argumentował.

Marszałek podkreślał też szybkie tempo inwestycji, która ma być zakończona jesienią 2019 roku. Przedstawiciel wykonawcy firmy Budimex, Jarosław Jochymek obiecał nie zawieźć pokładanym w firmie nadziei. Zapewniał, że Budimex poczynił już wstępne przygotowania. To nie jest dla nas duży kontrakt, ale ciekawe wyzwanie. Most mamy już przygotowany pod względem obliczeniowym, postaramy się wszystko zrealizować na czas – zapewniał Jarosław Jochymek z Budimex S.A.

Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich mówił o szczegółach technicznych inwestycji, a także o tym jak rozwiąże ona problemy komunikacyjne mieszkańców powiatu mieleckiego. Dziś podpisujemy umowę na bardzo ważną, nową przeprawę dla Mielca, która sama w sobie pozwoli osiągnąć jakiś efekt komunikacyjny, a tak naprawdę jest pierwszym etapem dużo większej całości – tłumaczył dyr. PZDW Piotr Miąso.

Biuro Prasowe UMWP

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa