W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Podróż kulturą po Europie [FOTO, VIDEO]

W niedzielę, 9 października, w Mielcu odbył się finał podkarpackich Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Przez całe popołudnie i wieczór mielczanie mieli okazję do udziału w wydarzeniach pod hasłem „Z kulturą po Europie”.

Imprezę – na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego – przygotowało Samorządowe Centrum Kultury i to w jego obiektach, czyli Domu Kultury i Miejskiej Bibliotece Publicznej wraz z przyległymi do nich parkami, rozgrywały się wydarzenia Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W parkach im. Lachmana i „Rzeszowiaków” dzieci miały do dyspozycji wspaniały lunapark, wiele atrakcji przygotowanych przez animatorów kultury oraz warsztaty taneczne, podczas których uczyły się tańców europejskich. W Domu Kultury odbyły się dwa spektakle filmowe dla najmłodszej publiczności. Dla publiczności w każdym wieku zagrał Big Mielec Band, który zaproponował zachwyconej publiczności przeboje z różnych krajów europejskich w koncercie „Dźwięki Europy”. 

Były występy wokalne młodzieży z mieleckich szkół, zabawy, konkursy i warsztaty. 

Młodzież i dorośli mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów i wzięcia udziału w warsztatach w pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jedna z prelekcji dotyczyła niezwykłego człowieka, jakim był twórca idei UE Robert Schuman. Publiczność Dni Otwartych wysłuchała także w antraktach między występami artystycznymi wypowiedzi dotyczących funduszy unijnych, z jakich skorzystało Podkarpacie, a zwłaszcza powiat mielecki, w tym zarówno instytucje publiczne, jak i firmy czy stowarzyszenia. Gościem specjalnym DOFE był marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl. 

Gwoździem programu był pokaz laserowy za MBP, który zaprezentował najważniejsze elementy dziedzictwa kulturowego UE, a także przedstawił niektóre inwestycje, które powstały w Mielcu w ostatnich latach dzięki dotacjom z UE.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich prowadzili: Kevin Aiston i Tomasz Łępa. 

Mielecki piknik „Z kulturą po Europie” zwieńczył IX edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich na Podkarpaciu. Impreza promująca fundusze europejskie odbywa się od 7 do 9 października w całej Polsce. W naszym województwie DOFE swoją inaugurację miały w Rzeszowie, w sobotę wydarzenia w jej ramach odbyły się w Nisku, a finał odbył się w Mielcu właśnie. 

Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych. 

YouTube player

Park ZPiT Rzeszowiacy

Namiot w parku

Miejska Biblioteka Publiczna

Pokaz laserów

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa