W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Podstawowe szkolenie Obrony Terytorialnej [FOTO]

W sobotę 111 rekrutów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęło szkolenie podstawowe i wyrównawcze. Zajęcia odbywają się na poligonie w Nowej Dębie i są prowadzone pod okiem kadry instruktorskiej z kompanii szkolnej 3. PBOT. Na „pierwszy ogień” wzięto taktykę pola walki. A już w najbliższy piątek pierwsze strzelanie. Egzamin w formie „pętli taktycznej” odbędzie się w przededniu przysięgi wojskowej.  

Rekruci z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od poniedziałku rozpoczęli intensywne szkolenie taktyczne na poligonie w Nowej Dębie. Instruktorzy szczególną uwagę zwracają na zagadnienia dotyczące pracy na mapie, poruszania się na polu walki, wykonywania marszów i szyków ubezpieczonych, pierwszej pomocy oraz wielu innych przedsięwzięciach. 

– Decyzja o założeniu munduru w tym trudnym czasie to wyraz ogromnej odpowiedzialności za społeczeństwo i ojczyznę. Podjęcie się tego zadania przez młodego człowieka czyni go dojrzałym obywatelem. 16-dniowe szkolenie jest bardzo intensywne, ale i bardzo urozmaicone. Szkolimy naszych adeptów według zasady „minimum teorii, a maksimum praktyki” – powiedział dowódca podkarpackich terytorialsów płk Michał Małyska.

Od najbliższego piątku kandydaci do 3. PBOT rozpoczną cykl strzelań bojowych z karabinka GROT. Zajęcia przeprowadzone zostaną na strzelnicy piechoty w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Pierwsze takie strzelanie to wielkie przeżycie dla każdego rekruta, który nigdy wcześniej nie miał okazji poczuć zapachu gazów prochowych, czy odrzutu karabinka po wykonanym strzale. 

Zajęcia w czasie tzw. „szesnastki” są ukierunkowane na naukę podstawowych zagadnień taktycznych potrzebnych do przetrwania na współczesnym polu walki, z ratownictwa medycznego oraz szkolenia strzeleckiego. W sobotę 26 lutego kandydaci do Terytorialnej Służby Wojskowej przystąpią do egzaminu końcowego, który zostanie przeprowadzony po tzw. „pętli taktycznej”. Każdy żołnierz podczas tego sprawdzianu wykona wiele zagadnień taktyczno – ogniowych.   

***Zakończeniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 27 lutego
w przededniu Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku, Jarosławiu i Przemyślu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa