W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Podsumowanie działań „Majowy weekend 2016”

W czasie kilkudniowych działań „Majowy weekend 2016” mieleccy policjanci zatrzymali 20 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. Podczas majówki na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku. Policjanci pracowali na miejscu 18 kolizji drogowych.
Jak co roku mieleccy policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Majowy weekend 2016”. W działania te zaangażowani byli policjanci pionu ruchu drogowego, prewencji i pionu kryminalnego.

Przez 5 dni na terenie naszego powiatu pracowało ponad 200 funkcjonariuszy.

Głównymi zadaniami policjantów było zadbanie o bezpieczeństwo uczestników majowego wypoczynku poprzez eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na zapinanie pasów bezpieczeństwa, zarówno przez kierowców jak i pasażerów oraz niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków. 

Podczas pięciu dni majówki nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali natomiast na miejscu 18 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 7 kierujących pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz 13 nietrzeźwych kierujących rowerami.

 

trzezwy-poranek-policja-zatrzymala-82-pijanych-kierowcow

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa