W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Podsumowanie ferii dla dzieci w Pałacyku Oborskich

W czasie ferii zimowych dzieci z Mielca oraz okolic mogły po raz pierwszy skorzystać z oferty Pałacyku Oborskich. Muzeum Regionalne SCK przygotowało na ten okres specjalne zajęcia edukacyjno-plastyczne inspirowane historią Mielca, skierowane do najmłodszych.

W ciągu dwóch tygodni w zajęciach: Pałacyk oczami dziecka – tworzymy kolaże oraz Mieleccy rycerze – jak wyczarować kogoś z niczego, wzięło udział ponad 120 osób.
Najmłodsi inspirowani przez Iwonę Groele, specjalista ds. edukacji muzealnej Muzeum Regionalnego SCK w Pałacyku Oborskich, oraz przeprowadzającą zajęcia dla dzieci wykonali piękne trójwymiarowe prace.

Dzieci stworzyły swoje własne wizerunki Pałacyku Oborskich, wykorzystując obok zwykłych materiałów plastycznych niecodzienne produkty, m.in. różne rodzaje fasoli, guziki i wiele innych. Zobaczyły też, że można stworzyć piękne postacie rycerzy i ich dam przy pomocy drewnianych łyżek używanych w kuchni oraz bibuły, plasteliny i mazaków.
Wszystkie prace dzieci zaskakiwały swoją oryginalnością i pomysłowością. Swoje arcydzieła wszyscy warsztatowicze zabrali ze sobą do domu lub szkoły.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach w Muzeum Regionalnym SCK i zapraszamy dzieci z opiekunami do skorzystania z oferty Pałacyku Oborskich już za rok, w kolejne ferie zimowe.

 

Jednocześnie Muzeum Regionalne SCK zaprasza dzieci, młodzież, grupy zorganizowane do korzystania z różnorodnych zajęć edukacyjnych odbywających się w Pałacyku Oborskich w innych terminach.
Szczegóły na temat aktualnej oferty edukacyjnej są dostępne na stronie internetowej Muzeum Regionalnego SCK (http://www.muzeum-mielec.pl/) w zakładce aktualności oraz na facebooku Pałacyku Oborskich.

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa