W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Podsumowanie konkursów „Master of English” oraz „Mathematicus” [FOTO]

Poznaliśmy laureatów I Olimpiady Języka Angielskiego „Master of English” i Konkursu Matematycznego „Mathematicus”. Ich organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu.

Uroczyste podsumowanie konkursów odbyło się w czwartek, 28 kwietnia, w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu.

Master of English

Olimpiada „Master of English” zorganizowana została po raz pierwszy – pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca. Mimo debiutu, cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży. Wydarzenie przygotowali nauczyciele I LO: Joanna Pieróg, Elżbieta Żelazko oraz Marek Paduch, którzy wspólnie z dyrektorem szkoły, Radosławem Kluzą, a także Wicestarostą Powiatu Mieleckiego Andrzejem Bryłą i Wiceprezydentem Miasta Mielca Pawłem Pazdanem wręczyli nagrody laureatom.

Zaszczytny tytuł „Master of English 2022” trafił do Wiktorii Siembab z II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, która do konkursu przygotowywała się pod okiem nauczycielki Magdaleny Oczak.

Laureatami konkursu zostali także:

 • Julita Mądziel – I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, opiekun: Renata Dymek
 • Szymon Dernoga – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu, opiekun: Katarzyna Wrażeń
 • Mikołaj Grzesiak – I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, opiekun: Anna Mądry
 • Daniel Kopacz, II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, opiekun: Renata Alberska
 • Jan Boroń, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, opiekun: Elżbieta Poloczek

Przyznano także wyróżnienia, które otrzymali:

 • Emilia Mazur – V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, opiekun: Lucyna Przybyło
 • Weronika Bąba – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu, opiekun: Anna Kunert
 • Jakub Oślizło – Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu, opiekun: Katarzyna Wąż
 • Maksym Kremer – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, opiekun: Edyta Piskor
 • Eryk Rolek – Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu, opiekun: Magdalena Tomecka

Nagrody główne dla laureatów konkursu „Master of English” przekazali na ręce zwycięzców Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła i Wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan.

Konkurs Matematyczny Mathematicus

Uznanym i ważnym przedsięwzięciem, które już od ośmiu lat z powodzeniem realizują nauczyciele matematyki w I LO jest Konkurs Matematyczny „Mathematicus”. Konkurs posiada swoją renomę, o czym najlepiej świadczy wpisanie go na listę konkursów przedmiotowych Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Adresatami wydarzenia tradycyjnie byli uczniowie klas ósmych. Nagrody dla tych, którzy okazali się najlepsi przekazali: Dyrektor I LO w Mielcu Radosław Kluza, Przewodnicząca Komisji Konkursu Matematycznego „Mathematicus” nauczycielka Ewa Szumacher, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła i Wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan.

Tytuł laureatki zdobyła Martyna Ptak ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu, której opiekunem była nauczycielka Mirosława Szypuła.

Finalistami konkursu zostali:

 • Ryszard Czerwiński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu, opiekun: Violetta Bober
 • Weronika Klimczak ze Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej, opiekun: Renata Godek

Gratulujemy laureatom i uczestnikom!

– Patrząc na tak szerokie grono laureatów, którzy na co dzień uczą się w różnych szkołach na terenie miasta i powiatu, odnoszę wrażenie, że obydwa konkursy odniosły duży sukces. Gratuluję Wam wszystkim udziału w tej rywalizacji i trudu, jaki ponieśliście, by się do niej właściwie przygotować. Jako wieloletni nauczyciel wiem, że nie było to łatwe – podkreślił wicestarosta Andrzej Bryła. – Serdecznie gratuluję także opiekunom, którzy na pewno poświęcili Waszym przygotowaniom wiele czasu, ukierunkowali Was i zainspirowali do osiągnięcia jak najlepszych wyników. O tym, jak duże są to osiągnięcia, najlepiej poświadczy miejsce, w którym się dziś spotkaliśmy – posiadające niezwykłą rangę – dodał.

Wyrazy uznania dla laureatów i wyróżnionych przekazał także obecny na uroczystości Paweł Pazdan, Wiceprezydent Miasta Mielca. – Zainteresowanie tymi konkursami cieszy szczególnie, bo zarówno wiedza matematyczna, jak i językowa, jest niezwykle przydatna w codziennym, dorosłym życiu. Dziękuję Wam za to, że pomimo trudnego okresu pandemii, jaki mamy za sobą, znaleźliście w sobie chęć i zapał do nauki. Wszystkim Wam serdecznie gratuluję – powiedział.

Wydarzenie uświetnił występ Chóru Młodzieżowego I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa