W Cieniu Jupiterów Mielec
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Podsumowanie policyjnych działań w ramach akcji „Znicz”

Podczas trwającej 6 dni akcji „ZNICZ” na drogach powiatu mieleckiego pracowało ponad 350 policjantów. W tym czasie na terenie naszego powiatu doszło do jednego wypadku drogowego.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz interweniowali podczas 21 kolizji drogowych. Działania interwencyjne wspierane były przez działania prewencyjne prowadzone w rejonach cmentarzy oraz terenów niezabudowanych gdzie poruszają się piesi.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz” na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu doszło do jednego wypadku drogowego. W sobotę 29 października doszło do potrącenia kobiety na ulicy Sienkiewicza w Mielcu. Pokrzywdzona z obrażeniami trafiła do mieleckiego szpitala. Policjanci przyjęli także zgłoszenia o 21 kolizjach, oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze pełniący służbę podkreślali, że kierowcy jeździli ostrożnie i rozważnie, wykazując cierpliwość i uprzejmość wobec innych kierujących. Mniej było przypadków brawury i lekceważenia przepisów. Niepokoi natomiast zachowanie pieszych, na których szczególnie w porze wieczorowej należy szczególnie uważać. Jesienią znacznie wcześniej zapada zmrok, co w znacznym stopniu ogranicza widoczność kierujących pojazdami.

 

303-114480

 

Aby zapobiegać zdarzeniom z udziałem pieszych policjanci wydziału ruchu drogowego w czasie akcji „ZNICZ” dodatkowo prowadzili działania prewencyjne, rozdając pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe. Działania te wpisujące się w akcję „Bezpieczny pieszy” miały na celu wyposażenie niechronionych uczestników ruchu drogowego – poruszających się w terenie niezabudowanym w opaski odblaskowe. Mieleccy policjanci składają podziękowania WORD w Tarnobrzegu za wsparcie w działaniach prewencyjnych na rzecz mieszkanców powiatu mieleckiego.

Policjanci dziękują również strażnikom miejskim, oraz strażakom ochotnikom z Radomyśla Wielkiego, Czermina oraz Padwi Narodowej za wsparcie w utrzymaniu płynności ruchu wokół cmentarzy.

 

303-114479

 

303-114481

 

303-114478-2

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa