W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Podsumowanie stażu zagranicznego w Ekonomiku

20 lutego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyło się oficjalne podsumowanie zakończonego projektu Erasmus+ pt. „ Wiedza i praktyka z ekonomii i reklamy  jest zawsze na plusie w Erasmusie”.

Uczestnictwo w projekcie umożliwiło 36-ciu uczniom nie tylko 3-tygodniowy pobyt, zupełnie bezpłatnie, w Maladze, Hiszpania i Rimini, Włochy, zwiedzanie wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc ale stało się też ważną przepustką do świata pracy zawodowej. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali dokument Europass Mobilności, zarówno jego polską jak i angielską wersję. Jest to ważny europejski dokument potwierdzający kwalifikacje  i umiejętności w sposób zrozumiały i skuteczny dla pracodawców nie tylko w kraju ojczystym ale w całej Europie. Europass Mobilności służy zapewnieniu obywatelom wszystkich państw Unii Europejskiej równych szans i przedstawianiu kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.

Jak podkreślają koordynatorzy projektu Patrycja Osnowska i Marek Dziedzicki, relacje  byłych uczestników projektów realizowanych w ZSE pokazują, że dokument Europass bardzo pomógł im w karierze zawodowej, a niejednokrotnie wręcz stał się atutem przewagi nad innymi kandydatami na rynku pracy. 

Uczestnicy projektu zyskali również nowe doświadczenia językowe. Każda z grup uczestniczyła przed wyjazdem w kursie językowym kraju docelowego stażu (język włoski i hiszpański). Ponadto, młodzi pracowali nad swoją znajomością języka angielskiego na platformie elektronicznej OLS- wsparcie językowe online Erasmus+. OLS jest narzędziem udostępnionym przez Komisję Europejską, służącym do oceny kompetencji językowych i doskonalenia języków obcych w formie testów biegłości językowej i kursów językowych online.

Wyniki egzaminu końcowego pokazały, że dzięki odbyciu stażu zagranicznego poziom umiejętności językowych wzrósł u uczestników średnio o jeden poziom.

W trakcie spotkania młodzież otrzymała też inne certyfikaty i dyplomy poświadczające odbycie stażu oraz ilustrowane kursy/ słowniki języka włoskiego i hiszpańskiego.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczniowie Ekonomika wyruszyli na zagraniczne praktyki w Grecji!

Wiadomości Mielec

Kolejny Mielecki Festiwal Nauki i Techniki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wyprodukowany w Mielcu śmigłowiec Black Hawk w ćwiczeniach medycznych NATO [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa