W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Podwójne podium dla ”Chorzelowiaków”

Ostatni weekend był dla grupy młodzieżowej ZPiT „Chorzelowiacy” bardzo pracowity. Roztańczona i rozśpiewana grupa występowała w Głogowie Małopolskim, Baranowie i Chorzelowie, zdobywając uznanie publiczności i jurorów. Dowodem tego są dwie nagrody wytańczone 16 i 17 czerwca.
W sobotę na XII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Roztańczona Wiosna” w Głogowie Małopolskim zespół za „Suitę tańców krośnieńskich” w zajął III miejsce II kategorii wiekowej.

 

„Roztańczona wiosna” dodała skrzydeł młodym tancerzom i w niedzielę na XI Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów 2018” zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej, tym razem za „Tańce gorlickie”. Jak widać różnorodność tańców i ich specyficzny charakter w poszczególnych suitach był na tyle poprawny, że komisje artystyczne nie miały zastrzeżeń w przyznawaniu nagród.


Grupa młodzieżowa ZPiT „Chorzelowiacy” to mieszkańcy Gminy Mielec w wieku 10 – 15 lat. „Chorzelowiacy” są grupą folklorystyczną działającą przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec. W Zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, których pasją jest folklor. Wszystkich łączy zamiłowanie do tańca i muzyki ludowej, szacunek dla strojów regionalnych i narodowych oraz wzajemna przyjaźń.

Zespół w swych działaniach tanecznych, wokalnych, obrzędowych i okolicznościowych z pasją i zaangażowaniem podejmuje nowe wyzwania pragnąc integrować środowisko i zachować naszą kulturę. Siłą folkloru jest jego prostota i szczerość, a te cechy noszą w sobie członkowie ZPiT „Chorzelowiacy”.
W swoim repertuarze zespół posiada tańce śląskie i lubelskie oraz Polskie tańce narodowe (polonez, krakowiak, mazur, kujawiak, oberek). Najważniejsze jednak miejsce w programie Zespołu zajmują tańce, pieśni i obrzędy Podkarpacia. Dużej widowiskowości występom dodają piękne, wierne etnicznym wzorom stroje ludowe, prezentujące kunszt i urodę różnych regionów polski. Kierownikiem artystycznym i choreografem zespołu jest Bożena Telega

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa