W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Podwyżki cen energii w nowym roku

W dniu 13 września 2022r., w Urzędzie Miejskim w Mielcu z inicjatywny Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego odbyło się spotkanie w sprawie podwyżek cen w 2023 roku. W spotkaniu uczestniczyli kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Mielec.

Rok 2023 będzie trudnym, głównie za sprawą nieuchronnych wzrostów cen energii elektrycznej, cieplnej i innych kosztów. Prezydent Jacek Wiśniewski zaprezentował dane, które wskazują na ponad 700% wzrost cen energii elektrycznej w 2023r. w porównaniu z rokiem 2022, w odniesieniu do wszystkich jednostek organizacyjnych gminy oraz spółek w których udziały ma miasto. Wynikiem przetargu ogłoszonego na zakup energii elektrycznej jest oferta według której Gmina Miejska Mielec zapłaci za prąd ponad 24 mln złotych brutto więcej niż w roku bieżącym!! Kwota jaką miasto zapłaci za energię elektryczną w 2022 roku to 4 068 958,45 zł, a otrzymana oferta na rok 2023 wynosi 28 543 474,96 zł !!

Kolejnym punktem w agendzie spotkania były ceny energii cieplnej w kontekście nadchodzącego sezonu grzewczego. Poproszony o zajecie stanowiska w tym obszarze, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Pan Wiesław Tyniec szczegółowo omówił sytuację dotyczącą zmian cen energii cieplnej w odniesieniu do naszego miasta. Na bieżąco analizowane jest zużycie energii w jednostkach organizacyjnych gminy oraz wprowadzana jest optymalizacja pracy węzłów ciepłowniczych. Na spotkaniu omówiono działania mające na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej we wszystkich jednostkach organizacyjnych Gminy Miejskiej Mielec.

Prezydent Jacek Wiśniewski zaapelował do uczestników spotkania o zrozumienie powagi sytuacji równocześnie zwrócił uwagę jak istotne dla sprawnego i niezakłóconego realizowania zadań publicznych jest właściwe współdziałanie.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa