W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Podziękowania od Pary Prezydenckiej Gminie Mielec

W pierwszą sobotę września po raz jedenasty, w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. W akcję promującą i zachęcającą do czytania największych dzieł polskich po raz kolejny włączył się Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Biblioteki Publiczne.

Za udział w tej inicjatywie organizatorzy otrzymali podziękowanie od Pary Prezydenckiej. 

Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu Ballad i romansów. Bardzo się cieszymy, że wszyscy razem współtworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, które miało taki zasięg. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca i że nasz literacki kanon niezmiennie nas jednoczy – zwrócili się Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama.

We wrześniowym gminnym Narodowym Czytaniu przygotowanym przez  pracowników Samorządowego Ośrodka Kultury i Bibliotek Publicznych z Chorzelowa, Podleszan, Rzędzianowic, Trześni, Woli Mieleckiej i Złotnik udział wzięli mieszkańcy miejscowości Gminy Mielec oraz czytelnicy bibliotek. Czytając ballady w rolę lektorów wcielili się Małgorzata Głaz, Grażyna Hebda, Aneta Mizera, Ania Pietryka, Bożena Telega-Kuźnik, Kacper Bąk Marcin Michalik oraz gość specjalny z Italii Giovanni Lambertucci. 

To dla nas duże wyróżnienie i nobilitacja do dalszej pracy na rzecz rozwoju czytelnictwa. Nasze biblioteki zawsze bardzo chętnie przystępują do różnych akcji promujących dobrą literaturę. Prowadzą lekcję biblioteczne oraz akcje czytania na dywanie, spotykają się w Dyskusyjnym Klubie Książki, organizują spotkania autorskie, działają w mediach społecznościowych, a także przygotowują wystawy tematyczne. Za to wszystko chciałbym wszystkim Bibliotekarkom serdecznie podziękować oraz w ich imieniu zaprosić do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania – przekazuje Damian Małek, Dyrektor SOKiS.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stypendia sportowe czekają na wnioski

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa