W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

Podziękowania ukraińskiego Radomyśla za wsparcie [FOTO]

Powiat Mielecki i Gmina Radomyśl Wielki wspólnie przekazały pomoc humanitarną dla Radomyśla w obwodzie Żytomierskim. Wsparcie dotarło już do celu. Podziękował za nie tamtejszy mer Volodymyr Teterskyi.

Do ukraińskiego Radomyśla samorządy wysłały m.in. środki medyczne i opatrunkowe, środki higieniczne, mleko modyfikowane, pieluchy, żywność z długim terminem ważności, koce, karimaty i latarki różnych typów. Transport wyruszył z Polski w poniedziałek, 14 marca i po kilku dniach dotarł do celu. Otrzymanie pomocy humanitarnej potwierdził Burmistrz Miasta Radomyśl w obwodzie Żytomierskim Volodymyr Teterskyi, który przysłał do Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim list z podziękowaniami.

W naszych trudnych czasach, kiedy duża liczba Ukraińców potrzebuje ochrony i pomocy materialnej, trudno jest znaleźć ludzi, którzy potrafią postrzegać cudze problemy jako własne, mimo to tacy wspaniali i cudowni ludzie istnieją. Ukraina wraz z Polską stworzyła niezwykle silny związek, a między naszymi narodami nie ma granic. Wyraźnie czujemy się wspierani i wiemy, że dokładacie wszelkich starań, aby zjednoczyć ludzi i pomóc Radomyślowi i tym, którzy są zmuszeni do pozostania z nami. Chciałbym podziękować mieszkańcom Polski, którzy nie szczędząc czasu i własnego transportu dostarczyli pomoc humanitarną mieszkańcom gminy Radomyśl” – przekazał mer w liście.

Jak podkreślił, potrzeby Radomyśla są obecnie ogromne. Żywność dostarczana jest do miasta w ograniczonych ilościach i z dużym opóźnieniem, w aptekach brakuje leków, a na stacjach benzynowych – paliwa. Rada Miejska codziennie rozdaje potrzebującym zestawy żywnościowe i leki. Trafiają one zarówno do kompanii obrony terytorialnej oraz kompanii ochrony obiektów strategicznych, jak również do osób, które dotarły do Radomyśla z innych miast Ukrainy objętych wojną, w tym w szczególności matek z dziećmi, studentów i osób starszych. „Według stanu na 15 marca 2022 r. do Radomyśla przybyło 2500 ofiar wojny, którym rada miasta stara się zapewnić mieszkania i podstawowe artykuły pierwszej potrzeby. Ewakuowani przebywają dziś w szpitalach, istniejących szkołach w Radomyślu i okolicznych wsiach” – przekazał Volodymyr Teterskyi.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa