W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Podzielili się życiodajnym darem

18 litrów krwi pozyskano w Radomyślu Wielkim podczas akcji honorowego krwiodawstwa pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości”. Tym bezcennym darem podzieliło się 40 osób, choć chętnych było więcej.

Inicjatywa wpisała się w gminne obchody uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Krew można było oddawać w dostosowanym do tego celu autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Mobilny punkt poboru krwi stanął w sobotę, 11 sierpnia, przy remizie OSP w Radomyślu Wielkim. Rejestracja krwiodawców rozpoczęła się o godz. 9.00, a pobór krwi trwał prawie do godz. 14.00. Chętnych do podzielenia się życiodajnym darem nie brakowało, zgłosiło się blisko 60 osób. Niestety aż kilkanaście z nich, z różnych względów, nie mogło tego uczynić. Ostatecznie krew oddało 40 osób. W sumie dało to 18 litrów. Przedstawiciele rzeszowskiego centrum krwiodawstwa nie kryli zadowolenia z takiego wyniku, bo podstawowym celem akcji było pozyskanie jak największej ilości krwi, której szczególnie brakuje w okresie letnim.

Organizatorzy, czyli radomyski Komitet Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, dziękują wszystkim, którzy postanowili się podzielić swoją krwią z osobami jej potrzebującymi.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa