W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Poetyckie święto w „Turkusie”[FOTO]

Przy szczelnie wypełnionej sali Klubu „Turkus”, Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, odbyło się 21 lutego 2019 r., w ramach Podkarpackiej Izby Poezji, historyczne spotkanie „Między pogłosem obcego snu” z poetą Ziemi Mieleckiej, członkiem ZLP—Oddziału Rzeszów i prezesem Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniewem Michalskim.

Muzycznie, z akompaniamentem fortepianu,  zapoczątkował je znakomicie rzeszowski muzyk Stefan Ryszkowski. W imieniu własnym powitał, wszystkich znamienitych gości, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Marek Jastrzębski, który zaproponował zmianę nazwy tej nietuzinkowej cyklicznej imprezy. Zgromadzeni gromkim aplauzem skwitowali jego propozycję.

W spotkaniu brali udział członkowie stowarzyszeń literackich i grup poetyckich z terenu Rzeszowa oraz podkarpacia, a także miłośnicy poezji. Poetyckie spotkanie prowadziła osobiście  koordynatorka Izby — Danuta Pado. Wiersze gościa, z tomiku „Balans bieli i czerni”, przeczytał  aktor Teatru „Maska” w Rzeszowie —Jerzy Dowgiałło. Jego interpretacja wyraźnie przypadła do gustu zgromadzonym. Świadczyły o tym owacje po każdym odczytywanym wierszu.

Uzupełnieniem tego występu były wiersze przeczytane z zacięciem przez Danutę Pado. Biogram mieleckiego twórcy przedstawiła Anna Czajka. Trzykrotnie jeszcze, w antraktach pomiędzy kolejnymi punktami programu, wystąpił jeszcze Stefan Ryszkowski. Wiersze z tomiku „Na przekór gwiazdom” przeczytali Barbara Śnieżek i Stefan Żarów.

Miał także swoje pięć minut gość z Mielca: przeczytał swoje trzy wiersze, opowiedział o działalności Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, o planach na najbliższą przyszłość, i na koniec o swojej działalności w ZLP.

W ramach dyskusji zabrali głos: Urszula Pantoła z grupy twórczej „Inspiratio”, Stefan Żarów, Barbara Śnieżek  i inni. Po blisko dwóch godzinach, uroczystego świętowania, zakończyła spotkanie pamiątkowa sesja fotograficzna.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

MOS Koncert „Polska muzyka filmowa” – Podsumowanie sezonu w konwencji kinowej

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa