W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Poetyckie świętowanie MTL [FOTO]

Trzydzieści pięć osób znakomicie się bawiło podczas promocji debiutanckiego tomiku poezji „Po drugiej stronie lustra” Zbigniewa Radłowskiego – członka Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, która odbyła się 15 lutego 2020 r. w siedzibie MTL w Mielcu.

Przybyli na imprezę członkowie miejscowej literackiej organizacji pozarządowej, i miłośnicy poezji. Spotkanie zainaugurował i prowadził prezes MTL Zbigniew Michalski. Muzycznie upiększył spotkanie kwartet saksofonowy PSM im. M. Karłowicza w Mielcu w składzie: Daria Wiśniewska, Kamil Wilk, Katarzyna Wilk i Zuzanna Skop.

Uczennice z zespołu, kierowanego przez Bogusława Pawełczaka, po mistrzowsku wykonały trzy utwory z muzyki klasycznej. Obszerne fragmenty z zaprezentowanego tomiku przybliżyły uczestnikom promocji Barbara Augustyn i Katarzyna Hudy. Autorowi tomiku przypadła do gustu ich interpretacja. Miał też swoje pięć minut mielecki śpiewający poeta. Podziękował on wszystkim uczestnikom spotkania za obecność, przybliżył też swoje plany na najbliższą przyszłość. Dyskusja jaka wywiązała się po jego wystąpieniu dotyczyła treści tomiku.

Wystąpili kolejno: Stefan Żarów, Zbigniew Michalski, Zygmunt Osak oraz inni. Muzyczną niespodzianką był występ autora tomiku, który z akompaniamentem gitary zaśpiewał dwie piosenki. Za piękne doznania podziękował wykonawcom prowadzący, wręczając wszystkim, symboliczną różę.

Długa kolejka ustawiła się do stolika, przy którym autor podpisywał swoją książkę.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Grenadzie [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Śpiewać każdy może” – konkurs Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa