W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Poezja i malarstwo w Domu Kultury w Przecławiu

28 października 2022 roku w Domu Kultury w Przecławiu miłośnicy poezji i sztuki spotkali się na wernisażu malarstwa i rysunku Wojciecha Kaszuba i Adama „Godi” Godlewskiego oraz promocji  debiutanckiego tomiku Anny Kaszub IMPROMPTU.

Anna jest członkinią Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM, a Wojciech od lat współpracuje z Grupą. Jego obrazy znalazły się w almanachu SŁOWA „Schowane między słowami”, projektował także okładki i grafikę do tomików m.in. Teresy Elżbiety Pyzik „W niepokoju myśli”. Oboje należą do Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Rędziny, które wsparło wydanie zbiorku poezji i  zorganizowanie imprezy.

Wiersze z tomiku IMPROMPTU recytowali Weronika Wilczyńska i Paweł Lenczewski. Na spotkaniu przy dźwiękach fortepianowej muzyki zebrani  goście zwiedzali wystawę obrazów olejnych, grafik, rysunku oraz przedmiotów sztuki użytkowej. Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, a zarazem MGL SŁOWO i Klub Środowisk Twórczych reprezentowali wiceprezes  SŁOWA Teresa Elżbieta Pyzik, Henryka Marek, Adam Kopacz, Halina Bednarz. Podczas wernisażu nie zabrakło słów podziękowań i życzeń skierowanych do artystów od władz Gminy, dyrektora Domu Kultury w Przecławiu, przyjaciół.

Relację przygotowała Teresa Elżbieta Pyzik

Mielec, 29.10.2022

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa