Pogoń dobiła ranną Stal [FOTO, AUDIO]

Jakub Kłoda, Michał Wypych, Tomasz Mochocki, Michał Chodara, Rudolf Cuzić i Adrian Wojkowski. Lista kontuzjowanych zawodników Stali przed meczem z „Portowcami” była bardzo długa, i wydawać by się mogło, że to Pogoń klarowała się na faworyta tego spotkania, pomimo miejsca zajmowanego w tabeli.

Wynik spotkania otworzył Mateusz Zaremba, a następnie na 2:0 podwyższył Patryk Biernacki. Stal jednak nie pozostała dłużna i kolejne dwie bramki zdobył Piotr Krępa, który do siatki rywali trafił w tym meczu aż 9. razy. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie znaczącej przewagi. Ostatecznie to jednak Pogoń po golu w ostatnich sekundach schodziła do szatni prowadząc 14:13.

W drugiej połowie stało się jednak to, czego obawiali się wszyscy zgromadzenie w hali przy ulicy Grunwaldzkiej. Przetrzebieni kontuzjami podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja opadli z sił, i przez pierwsze 11. minut drugiej odsłony nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Pogoń zaś w tym czasie dopisała na swoje konto sześć trafień, i stało się jasne, że tym razem to szczecinianie wywiozą z Mielca punkty. Co prawda mielczanie szarpali, próbowali odrabiać straty naciskając rywala wysuniętą obroną, lecz z upływem minut ubywało również sił w „Biało-Niebieskich”, co skrzętnie
wykorzystali goście, którzy zwyciężyli 33:22.
„Dobiliśmy ranne zwierze” mówił po meczu obrotowy Szczecinian – Arkadiusz Bosy i trudno się z tym nie zgodzić.

SPR Stal Mielec – Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:33 (13:14)

SPR Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 2, Krępa 9, Janyst 1 (1/1), Skuciński, Rusin, Sarajlić 1, Basiak, Kawka 3, Krupa 2 (0/1), Ćwięka 4