Sport

Pogoń z kompletem punktów

Dziesięć meczów i tylko jedno zwycięstwo. Na pewno nie tak kibice jak i zawodnicy w Mielcu wyobrażali sobie start ligi. Sobotnie spotkanie z Pogonią Szczecin było kolejną okazją, aby tę złą passę przerwać, lecz świetnie spisująca się w tym sezonie Pogoń nie dała się zaskoczyć i to „Portowcy” zapisali na swoje konto komplet punktów.

Początek spotkania układał się jednak po myśli Stali, gdyż już w 5. minucie za uderzenie w twarz łokciem Dzianisa Valyntsau boisko z czerwoną kartką opuścił Adam Wąsowski.
To nieco pokrzyżowało plany Rafałowi Białemu, gdyż Pogoń już na samym początku została tylko z jednym kołowym. Pomimo tego walka na boisku była bardzo wyrównana i toczyła się w systemie „bramka za bramkę”, a pierwsze dwubramkowe prowadzenie na tablicy zobaczyliśmy dopiero w 25 minucie, kiedy to po golu Piotra Rybskiego goście wyszli na prowadzenie 14:12, ostatecznie do szatni schodząc wygrywając 17:15.

Druga odsłona również była bardzo wyrównana, lecz Pogoń praktycznie cały czas zachowywała przewagę dwóch lub trzech trafień. Stal miała swoje okazje, dochodziła rywala nawet na jedną bramkę, lecz za każdym razem nie potrafiła wykorzystać nadarzających się szans. W 50. minucie szczecinianie powiększyli przewagę do czterech goli i pomimo ambitnie walczących gospodarzy dowieźli zwycięstwo do końca. Bardzo duża w tym zasługa MVP tego meczu i jednocześnie wychowanka Stali – Piotra Rybskiego, który zdobył 10 goli.

Na pomeczowej konferencji z dziennikarzami spotkał się Prezes – Roman Kowalik, który odpowiadając na kilka pytań uciął spekulacje dotyczące trenera i zapowiedział, że obecnie nawet nie myśli o zmianie na ławce trenerskiej.

SPR Stal Mielec – Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:31 (15:17)

SPR Stal: Andjelić (8/30 – 27 proc.), Wiśniewski (3/12 – 25 proc.) – Wołyncew 6/1, Kornecki 4, Chodara 3, Krępa 3, Jędrzejewski 3, Wilk 2, Adamczak 2, Krupa 2, Dutka 1, Mochocki 1, Wojdak, Olszewski, Ćwięka, Grzegorek.

Sandra Spa Pogoń: Terekhof (7/26 – 27 proc.), Gawryś (4/12 – 33 proc.) – Rybski 10/4, Bosy 5, Biernacki 5, Horiha 4, Krysiak 2, Matuszak 2, Wąsowski 1, Fedeńczak 1, Jedziniak 1, Telenga, Wrzesiński, Krupa.