W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Pojawiły się pojemniki na elektroodpady

Dziewięć nowych pojemników na elektroodpady ustawione zostały w ostatnim czasie na terenie Mielca.

To efekt współpracy mieleckiego magistratu z firmą MB Recycling oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko, z którymi Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca podpisał dzisiaj (27 października 2020 r.) umowę.

W efekcie umowy, specjalne pojemniki trafiły do naszego miasta za darmo, a za zagospodarowanie odpadów odpowiedzialna będzie firma MB Recycling.

Fundacja odpowiedzialna będzie natomiast za akcje edukacyjne, które organizowane będą na terenie naszego miasta.

Dzięki pojemnikom, mieszkańcy Mielca będą mogli w prosty, szybki i przede wszystkim bezpieczny sposób pozbyć się “elektrycznych śmieci”.

– Czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wpisują się w ideę smart city. Stanowią element działań na rzecz poprawy środowiska, dodatkowo wpłyną także na poprawę komfortu życia w Mielcu. Dziewięć pojemników ustawionych w dogodnych miejscach na terenie Mielca ułatwi mieszkańcom ekologiczne usuwanie elektroodpadów – wyjaśnia Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Przystąpienie Mielca do projektu sprawia, że nasze miasto dołącza do innych samorządów, które umożliwiają swoim mieszkańcom wygodną i selektywną zbiórkę elektroodpadów. Takie działanie ma wiele zalet. Dzięki pojemnikom nie będzie już trzeba zawozić zużytego sprzętu do PSZOK-u, a nasze miasto staje się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców jak i środowiska naturalnego.

Uzupełnieniem projektu będą działania edukacyjne, za które odpowiedzialna będzie Fundacja Odzyskaj Środowisko. Głównym celem akcji będzie podniesienie świadomości społecznej w zakresie segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach działań możemy liczyć na szkolenie w szkołach bądź w klubach seniora, prezentacje, konkursy plastyczne lub fotograficzne czy wyjazdy uczniów szkół do najnowocześniejszych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce.

Nowe pojemniki na “elektryczne śmieci” znaleźć można:

  1. ul. Grunwaldzka/Biernackiego 5 obok garaży przy MPEC,
  2. ul. Sikorskiego 2 obok altanki i placu PSS,
  3. ul. Fredry 1 obok altanki,
  4. ul. Powstańców Warszawy 2, Pływalnia rekreacyjna „Smoczka”,
  5. Tył budynku przy ul. Pisarka 10,
  6. Przy altance śmietnikowej ul. P. Skargi 4,
  7. Przy altance śmietnikowej, skrzyżowanie Pułaskiego 4 z Kędziora 11,
  8. Przy altance śmietnikowej obok budynku ul. Szafera 4
  9. Przy altance śmietnikowej obok budynku ul. Warneńczyka 13.
e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa