W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Pokaz pracy maszynami rolniczymi

9 października 2015 r. na polach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu odbyły się pokazy pracy maszynami rolniczymi.

Dzięki dobrej współpracy z firmą Rol-Mech sp. z o.o. Grażyny i Jana Grześko z Radymna oraz producentowi maszyn rolniczych firmie AKPIL z Pilzna pana Kazimierza Anioła możliwe było zaprezentowanie szerokiej rzeszy osób efektów pracy ciągników rolniczych i maszyn rolniczych.

W pokazie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół CKR w Rzemieniu: w zawodach technik rolnik oraz mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych jak również pozostali zainteresowani. Z dużą ciekawością i zainteresowaniem pracę maszyn obserwowały również dzieci z Samorządowego Przedszkola i Szkoły Podstawowej z Rzemienia.

Celem pokazów było zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych stosowanych w ciągnikach rolniczych oraz wpływu ustawień agregatów na jakość ich pracy. Przygotowując pokaz pracy pługami omówiono wpływ poszczególnych parametrów pracy pługa na jakość wykonywanej nimi orki. Młodzież miała możliwość samodzielnej pracy wspomnianymi agregatami, oczywiście pod nadzorem przeszkolonego pracownika firmy Rolo-Mech i Akpil.
Całość przedsięwzięcia odbywała się pod nadzorem szkolnego inspektora BHP i nauczycieli I pomocy z naszej szkoły

446245483

1627517274

1641006888

1872727799

DSCN6510

 

Zobacz też...

Zabawa w Radomyślu Wielkim i jej skutki ;(

Redaktor naczelny

PZL Mielec wśród najlepszych pracodawców Polski Wschodniej

Redaktor naczelny

Wyróżnienie dla Mielca za rozwój stadionowej infrastruktury

Redaktor naczelny