W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Pokolenia lotnicze spotkały się w Mielcu

Już po raz siódmy w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się Spotkania Lotniczych Pokoleń. Było to wyjątkowe święto wszystkich miłośników lotnictwa.

– Jest wśród nas wielu przedstawicieli co najmniej kilku pokoleń lotniczych. Jesteśmy jedną, wielką rodziną lotniczą rozsianą nie tylko w Mielcu, ale w kraju i na całym świecie – powiedział na otwarciu spotkania Janusz Chojecki, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. TMZM było jednym z organizatorów wydarzenia, wsparły je również: Klub Miłośników Lotnictwa, Stowarzyszenie Promocji Polskiego Lotnictwa Promlot, SIMP PZL Mielec i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Na początek spotkania Zbigniew Wicherski, w imieniu organizatorów, przypomniał zebranym genezę i dotychczasową historię Spotkań Lotniczych Pokoleń. Włodzimierz Adamski omówił najnowsze technologie XXI wieku dla przemysłu lotniczego, a Artur Wojtas, dyrektor PZL Mielec, podsumował 10 lat działalności firmy po prywatyzacji.

Głos podczas spotkania zabrał również starosta Zbigniew Tymuła, który podziękował za organizację kolejnej edycji wydarzenia. – Już po raz siódmy mamy okazję przypomnieć sobie o lotniczej tradycji naszego miasta i powiatu. Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom tego wydarzenia za to, że każdego roku pozwalają nam na nowo odkrywać lotnicze korzenie tego terenu. Dzięki waszemu zaangażowaniu i waszej pasji, wiedza z zakresu lotnictwa ma szanse docierać do mieszkańców naszego powiatu, w szczególności do młodzieży – mówił.

Podczas spotkania rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno-Plastyczny „Samolot w obiektywie i palecie barw”, a także Ogólnopolski Konkurs Literacki „Na skrzydłach Dedala”. Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy.

Zdjęcia: Roman Trojnacki

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa