W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

#PołączyłaNasKrew

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej założyli Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Terytorials”. Oficjalnie klub rozpoczął swoje funkcjonowanie w ubiegły piątek. Prezesem klubu został kpr. Mateusz Mucha z 31 Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa. 

Od początku funkcjonowania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze regularnie organizują projekty zbiórki krwi na terenie Podkarpacia, jak również honorowo wspierają akcje kolegów z innych rodzajów służb mundurowych. Podkarpaccy terytorialsi zawsze licznie odpowiadają na apele, szczególnie gdy sytuacja banku rezerw krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa staje się trudna. 

Chcąc sformalizować szeroką działalność w tym obszarze, w ubiegły piątek żołnierze
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zarejestrowali Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Terytorials”. Prezesem klubu został żołnierz OT z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty
z Rzeszowa. Głównym założeniem klubu jest propagowanie i popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia. 

– Cieszę się z faktu powstania Klubu HDK PCK „Terytorials”. Dzięki niemu będziemy mogli jeszcze skuteczniej wypełniać nasze motto – ciągłej gotowości do pomocy lokalnej społeczności. Jesteśmy zawsze gotowi i zawsze blisko, by odpowiadać na społeczne potrzeby
i wspierać nasze Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć. Jedynym warunkiem jest oddanie krwi przynajmniej raz w roku – powiedział kpr. Mateusz Mucha – prezes Klubu.

W samym dowództwie brygady i podległych batalionach wśród żołnierzy służy ponad 600 honorowych dawców krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób niejednokrotnie bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi.  W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT wykonali 3459 donacji. Do banków krwi wpłynęło blisko 1557 litrów krwi.  Tylko w ostatnim czasie terytorialsi wsparli Regionalne i Terenowe Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Podkarpaciu w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel – Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa