W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Policja apeluje o czujność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi

Wczoraj Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu odebrał sześć zgłoszeń o usiłowaniu oszustwa. Nieznani rozmówcy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Mielca podając się za członka rodziny, który potrzebuje pilnie gotówki. W rozmowie telefonicznej brał również udział mężczyzna, który podawał się za policjanta.

Funkcjonariusze apelują o czujność i rozsądek w rozmowach z osobami, które telefonicznie zwracają się o pilną pożyczkę dla członków rodziny. Wczoraj dyżurny mieleckiej Policji odebrał aż 6 zgłoszeń od osób, do których dzwonili oszuści.

Z relacji zgłaszających wynikało, że na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podawała się za siostrzenicę. Kobieta informowała, że pilnie potrzebuje gotówki na zakup mieszkania. W rozmowę po chwili włączał się mężczyzna, który przedstawiał się jako policjant. Mężczyzna informował rozmówcę o tym, że kobieta, która dzwoniła jest oszustką i prosił o dalsze kontynuowanie rozmowy, a następnie o wypłatę pieniędzy ponieważ policjanci są na tropie tej kobiety i chcą ją złapać na „gorącym uczynku”. Aby uwiarygodnić swoją wersję domniemany policjant podawał swoje imię i nazwisko oraz numer identyfikacyjny, a następnie proponował potwierdzenie swojej tożsamości pod numerem 997.

Rozsądek i czujność mieszkańców Mielca pozwoliły uchronić ich przed utratą oszczędności. Policjanci przypominają o możliwości weryfikacji osób, które dzwonią do nas. Jeśli nie jesteśmy pewni tożsamości osoby, która prosi nas o pieniądze, nie kontynuujmy rozmowy, a sprawę zgłośmy na Policję.

13237804_1714536352135003_1957206352509886604_n

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa