W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policja ma nowe pomieszczenia do pracy

Mieleckie pogotowie, za wsparciem Zarządu Powiatu Mieleckiego, przekazało dziś część swoich pomieszczeń policjantom. – Będzie to poprawa komfortu pracy funkcjonariuszy i udogodnienie dla mieszkańców – mówił komendant powiatowej policji, Jacek Juwa.

Z nowego, znacznie bardziej komfortowego miejsca pracy mogą cieszyć się od dziś policjanci z Rewiru Dzielnicowych i Zespołu ds. Wykroczeń. Otrzymali oni znaczną część parteru budynku pogotowia, użytkowanego wcześniej przez Ośrodek Terapii Uzależnień. To 156 metrów kwadratowych nowej przestrzeni do pracy.

– Kiedy pewnego dnia zobaczyłem pomieszczenia parteru pogotowia, od razu pomyślałem, że byłyby one idealnym miejscem pracy dla funkcjonariuszy. Wielu spośród nich wykonywało swoje obowiązki w małych ciasnych pokojach, które dzielili z kilkoma innymi osobami – mówił starosta Zbigniew Tymuła. – Po szeregu rozmów z komendą wojewódzką i powiatową, a także dyrekcją pogotowia i zarządem powiatu, plan udało się urzeczywistnić. Bardzo mnie to cieszy – dodał.

Przekazane dziś pomieszczenia są przestronne i schludne. – Zostały wyremontowane w ramach innego, dużego zadania, obejmującego również modernizację sali konferencyjnej pogotowia i pomieszczeń do niej przyległych. Oprócz odświeżenia wnętrz pomieszczeń, wykonaliśmy również wentylację i klimatyzację. Koszt całego remontu wyniósł 94 tys. złotych – mówił Paweł Pazdan, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Powiat wsparł pogotowie w wykonaniu remontu, przekazując jego dyrektorowi 40 tys. złotych. Starostwo przekazało również 45 tys. złotych do Wojewódzkiego Funduszu Policji w Rzeszowie, z którego zakupione zostało wyposażenie do nowych pomieszczeń, w tym m.in. meble.

– Tak dobrej współpracy samorządowej jak w Mielcu, nie ma właściwie nigdzie. Cieszę się, że dzięki porozumieniu policji z powiatem, kolejny raz udało się wykonać coś dobrego, nie tylko dla naszych policjantów, ale i mieszkańców, którzy będą załatwiać tu swoje sprawy – mówił Tadeusz Szymanek, zastępca komendanta wojewódzkiego policji. Przekazane pomieszczena poświęcił ks. prałat Kazimierz Czesak, proboszcz MBNP w Mielcu.

 

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa