W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Policja patroluje Jezioro Tarnobrzeskie [FOTO]

Jezioro Tarnobrzeskie w gorące dni, przyciąga wielu amatorów sportów wodnych i plażowiczów. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie patrolują akwen wodny oraz rejon przybrzeżny, mając do dyspozycji łodzie, radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy oraz quady. Apelujemy do wypoczywających na wodzie i nad wodą o zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedzialność.

Od kilkunastu dni upalne słońce i ciepła woda w akwenie przyciągają nad Jezioro Tarnobrzeskie coraz więcej osób. Policyjni wodniacy rozpoczęli właśnie patrole, czuwając nad tym, by plażowicze i miłośnicy wodnych kąpieli spędzili ten czas beztrosko. Zabezpieczają różne imprezy odbywające się nad jeziorem, prowadzą działalność profilaktyczną dla dzieci i młodzieży.

Policyjni motorowodniacy sprawdzają stan trzeźwości osób, które pływają po Jeziorze Tarnobrzeskim żaglówkami, kajakami oraz rowerami wodnymi. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, informują o istniejących zagrożeniach, radzą jak unikać kradzieży czy oszustw.

Pamiętajmy:

  • pływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR. Stosuj się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników
  • nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50 m), gdy wieje porywisty wiatr
  • nie skacz rozgrzany do wody, przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi – unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi
  • nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy, pływaj w miejscach dobrze Ci znanych
  • nie skacz do wody w miejscach nieznanych, może się to skończyć kalectwem lub nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”
  • nie baw się w podtapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, czy z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i niebezpieczne zachowania (brutalność, agresję, rywalizację)
  • pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło
  • nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu!

Policjanci przypominają:

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie statku lub innego obiektu pływającego (np. kajaka czy też roweru wodnego) w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi grzywna do 500 złotych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa