W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Policja sprawdza czy mieszkańcy stosują się do zaleceń

Mieleccy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają obowiązku zakrywania ust i nosa w placówkach handlowych oraz w środkach komunikacji miejskiej.

Policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej rozpoczęli kontrole w placówkach handlowych oraz w środkach komunikacji miejskiej.

W trakcie codziennej służby policjanci zwracają uwagę, czy osoby przebywające w placówkach handlowych i usługowych stosują się do obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa. Ponadto mundurowi przypominają właścicielom i administratorom sklepów, że zarówno oni, jak i pracownicy placówek handlowych powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów, a w razie konieczności mogą powiadomić funkcjonariuszy.

Aby uniknąć zarażenia koronawirusem powinniśmy przestrzegać zaleceń przekazywanych nam przez Ministerstwo Zdrowia. Zachować dystans, nie podawać ręki na powitanie zachowując 1,5 m odległości od innych osób. Powinniśmy także unikać dużych skupisk ludzi oraz bliskiego kontaktu z chorymi, kaszlącymi, kichającymi i gorączkującymi osobami. Najważniejsze jednak jest zasłanianie ust i nosa podczas codziennego funkcjonowania.

Zobacz też...

1 Komentarzy

Piotr 5 sierpnia 2020 (środa) at 21:15

Jestem na bierzaco z ropzorzadzeniami RM wz. ograniczeniami, nakazami i zakazami ws covid i w zadnym nie ma zapisu o powinnosci wlascicieli i pracoenikow sklepów o przypominaniu klientom o obowiązujących przepisach.
Na utwierdzenie w tym zdobywam u prawnikow odplatne porady i szkolenia odnośnie tych przepisow i wynika z tych porad wlasnie to co wyzej nalisalem.
Prosze wiec o źródło iz Policja mielcka przypomina właścicielom iadministratorom sklepow o pisanej w artykule powinności.

Ponadto nadmienię, iż jeden z powiatowych inspektorów sanitarnych nie wskazal mi takiego zapisu prawa gdy go o to odpytalem.

Podsumowując: proszę redakcję o nie wywieranie wpływu i manipulowanie rzeczywistoscia prawna.
A czytelnikowr odsyłam do czytania rozporządzeń w Dzienniku Ustaw oraz do 135 art. Kodeksu Wykroczen.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości