Dziś około godziny 8:30 przy obiektach handlowych na ul. Legionów funkcjonariusze mieleckiej policji zatrzymali dwóch dorosłych mężczyzn w stanie wskazującym na przyjęcie substancji psychoaktywnej.

Mężczyźni siedzieli w stojącym na parkingu pojeździe, którego silnik nie był uruchomiony. Zachowywali się podejrzanie. Samochód w którym przebywali został przeszukany, po czym obydwoje zostali zatrzymani w kontekście posiadania środków odurzających. Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie. 

Art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii reguluje kwestię nielegalnego posiadania, wskazując, że: „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider