W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas WOŚP w Mielcu

Mieleccy policjanci zabezpieczali XXIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz wzmożonych patroli na drogach miasta i powiatu funkcjonariusze spotykali się z wolontariuszami aby rozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas wczorajszego Finału WOŚP na terenie powiatu mieleckiego nie doszło do żadnych incydentów związanych z bezpieczeństwem wolontariuszy.

Corocznie mieleccy policjanci wspierają WOŚP dbając o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób związanych z organizacją zbiórki. Na kilka dni przed Finałem WOŚP funkcjonariusze spotkali się z wolontariuszami w Szkole Podstawowej w Borowej, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas kwestowania. Młodzi wolontariusze dowiedzieli się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia dla ich zdrowia i życia, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po ulicy oraz gdzie znaleźć i szukać pomocy podczas kwestowania.

Policjanci wzięli także udział w spotkaniu Sztabu Finału WOŚP w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, tam w studiu online również rozmawiali o bezpieczeństwie.                                                                    

Wczoraj mielecka policja prowadziła także działania prewencyjne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom i mieszkańcom miasta oraz przeciwdziałanie powstawaniu przestępstw i wykroczeń na terenie całego powiatu. Mundurowi biorący udział w zabezpieczeniu objęli swoim nadzorem także uczestników ruchu drogowego. Zarówno tych zmotoryzowanych, jak i pieszych. Tego dnia o bezpieczeństwo mieszkańców miasta dbały patrole mundurowe i nieumundurowane.

Finał WOŚP na terenie powiatu mieleckiego odbył się bez żadnych incydentów.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa