W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policjanci debatowali w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Komendant Powiatowy Policji w Mielcu oraz Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim zorganizowali debatę ewaluacyjną pod tytułem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Jedna decyzja zmienia Twoją przyszłość”.
Spotkanie odbyło się w Gimnazjum Publicznym w Radomyślu Wielkim. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przy wsparciu Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego.

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Jedna decyzja zmienia Twoją przyszłość”, była skierowana przede wszystkim do młodzieży. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz racjonalne, zdrowe odżywianie się. Temat debaty został wybrany przez samych uczestników na poprzedniej debacie inauguracyjnej, która odbyła się w marcu br. Dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego w spotkaniu wzięła udział mgr Aneta Filas-logopeda, neurologopeda, oraz oligofrenopedagog, która na co dzień pracuje w placówkach szkolnych na terenie Mielca. Specjalistka omówiła zasady racjonalnego, zdrowego odżywania się podkreślając duży wpływ jakości spożywanych posiłków na rozwój młodego organizmu.

Sierż. Barbara  Żyła z wydziału ruchu drogowego mieleckiej komendy omówiła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, powiedziała także o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych i jak ostrzegać się przed niebezpieczeństwami. Sierż. szt.  Ewelina Ziemba zajmująca się profilaktyką społeczną na terenie powiatu mieleckiego rozmawiała z młodzieżą o aktualnych zagrożeniach. Przekazane przez uczniów spostrzeżenia pomogą zdiagnozować problemy lokalnej młodzieży.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa