W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policjanci debatowali z Mieleckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku [FOTO]

W piątek w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu, przy ulicy Skłodowskiej – Curie, odbyła się debata Policji z członkami Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu wziął udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda oraz zaproszeni goście z instytucji współpracujących.

W piątek w sali konferencyjnej SP nr 7, odbyła się debata Policji z członkami Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie było wynikiem współpracy pomiędzy Uniwersytetem, którego prezesem jest Elżbieta Kwiatkowska oraz policjantami z mieleckiej komendy.

W debacie pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze, zadbaj o siebie” wzięli udział: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu Agata Ćwięka, przedstawiciel mieleckiego MOPS-u Joanna Boryczka-Szęszoł, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Michał Nowak oraz Radca Prawny Paweł Wojciechowski.

Tematem debaty było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych w Mielcu i na terenie powiatu. W spotkaniu udział wzięli bardzo doświadczeni i cenieni w środowisku goście. O przemocy wobec seniorów mówiła Joanna Boryczka – Szęszoł – przedstawiciel MOPS, Powiatowy Rzecznik Konsumenta wygłosił prelekcję pt.:”Senior świadomym konsumentem – bezpieczne zawierane umów”. Podczas spotkania głos zabrał również radca prawny, który rozmawiał z uczestnikami o testamentach i sprawach spadkowych. Profilaktyk z KPP Mielec st. sierż. Ewelina Ziemba w rozmowie z seniorami dotknęła tematów bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym i przestępstw najczęściej popełnianych na szkodę osób starszych.

Słuchacze mieli też możliwość dyskusji z policjantami o nurtujących ich problemach, chętnie dzielili się spostrzeżeniami, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno w Mielcu jak i na terenie powiatu. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania członków Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Piątkowe spotkanie było esencją głównych założeń programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior” realizowanego przez mieleckich policjantów, a także jedną z wielu debat pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa