W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policjanci debatują o bezpieczeństwie

Profilaktyka społeczna i zapobieganie przestępstwom to bardzo ważny element służby mieleckich funkcjonariuszy. Aby przestrzec mieszkańców powiatu mieleckiego przed różnego rodzaju przestępstwami policjanci spotykają się z różnymi grupami społecznymi mówiąc o zagrożeniach i o tym jak ich uniknąć.

W ostatnim czasie na terenie powiatu mieleckiego odbyły się dwie debaty społeczne, których temat został zdiagnozowany przez dzielnicowych. W Wadowicach Górnych, policjanci z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, spotkali się z młodzieżą gimnazjalną. Rozmawiali na temat dopalaczy, cyberprzemocy oraz współczesnych zagrożeniach dotykających młodzież. W spotkaniu wziął udział Wójt Gminy Wadowice Górne Jerzy Kos oraz specjaliści min. psycholog – psychoterapeuta, oraz specjalista psychoterapii uzależnień. Debacie przewodniczył Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim kom. Rafał Szczecina oraz dzielnicowi.

Kolejna debata w trosce o bezpieczeństwo osób starszych odbyła się w budynku klubu seniora „Złoty wiek” w Przecławiu. Policjanci na czele z Kierownikiem Posterunku Policji w Przecławiu asp. szt. Grzegorzem Maruchą poruszyli wiele istotnych problemów, z którymi osoby starsze mogą się borykać. Debata odbyła się pod czujnym okiem profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st. sierż. Eweliny Ziemby. Z seniorami rozmawiano o oszustwach „na wnuczka”, „na policjanta”, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przedstawiono główne założenia, a także poinstruowano jak należy korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na terenie powiatu mieleckiego funkcjonariusze obserwują bardzo duże zainteresowanie spotkaniami z Policją dotyczącymi szeroko-pojętego bezpieczeństwa. Kolejne debaty zostały już zaplanowane w innych gminach. Zainteresowanych organizacją debaty społecznej zapraszamy do kontaktu z st. sierż. Eweliną Ziembą pod nr tel. 17 58 45 420.

O chęci zorganizowania debaty można również porozmawiać z dzielnicowymi na terenie całego powiatu mieleckiego.

Urszula Chmura KPP

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa