W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policjanci dla bezpieczeństwa babci i dziadka

Korzystając z okazji Święta Babci i Dziadka organizowanych w placówkach oświatowych na terenie miasta, policjanci spotykają się z seniorami. Realizując program profilaktyczny „Bezpieczny senior” funkcjonariusze rozmawiają z osobami starszymi o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Policjanci wzięli udział w obchodach Dnia Babci i Dziadka w przedszkolach na terenie Mielca. Wykorzystując spotkanie z zaproszonymi do przedszkola gośćmi, policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie.

Funkcjonariuszki odwiedzające przedszkola omówiły charakterystykę oszustw „na wnuczka” oraz przebieg zdarzających się na terenie Mielca oszustw na „hydraulika”. W rozmowie z słuchaczami ostrzegały także przed domokrążcami i kieszonkowcami demonstrując w jaki sposób zabezpieczyć się przed złodziejami.

Dotychczas policjanci wzięli udział w kilkunastu spotkaniach w Przedszkolu Miejskim nr 3 i 4. Spotkania policjantów z seniorami spotykały się z bardzo pozytywnym odbiorem, a policjanci wierzą, że ich przestrogi przyczynią się do zmniejszenia liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych na terenie powiatu mieleckiego.

KPP Urszula Chmura

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa