W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policjanci kontynuują działania na rzecz bezpieczeństwa [FOTO]

Przed nami ostatnie dni wakacji. Policjanci nie zwalniają jednak tempa w swoich działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Dbając szczególnie o najmłodszych, funkcjonariusze w ubiegłym tygodniu spotkali się kilka razy z dziećmi i młodzieżą.

W działania pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2020” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, angażują się również dzielnicowi z posterunków i rewirów dzielnicowych na terenie powiatu mieleckiego. Policjanci starają się aby spotkania były ciekawe urozmaicając je chociażby prezentacją sprzętu, którym dysponują funkcjonariusze. Dzieci również otrzymują materiały profilaktyczne, które są przekazywane podczas spotkań, a także chętnie biorą udział w konkursach, w których nagrodą są np. elementy odblaskowe.W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili kilka spotkań na półkolonii w Otałęży oraz w ZHP HUFIEC w Mielcu przy ulicy Botanicznej, jak również podczas półkolonii w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu.

Dzielnicowi regularnie odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży podczas niezorganizowanego wypoczynku także nad wodą na terenie powiatu mieleckiego. Przestrzegają aby korzystać z kąpieli tylko w miejscach do tego przeznaczonych i pod opieką ratownika. Z dorosłymi osobami wypoczywającymi nad wodą rozmawiają o konsekwencjach spożywania alkoholu w pobliżu zbiorników wodnych oraz o szczególnym nadzorze nad swoimi pociechami.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa