W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Policjanci na rowerowym rajdzie dla dzieci i młodzieży z Wadowic Górnych i Przebendowa [FOTO]

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zabezpieczali trasę przejazdu rowerowego pn. „Rajd rowerowy dla dzieci i młodzieży z Wadowic Górnych i Przebendowa oraz ich rodzin”, w którym udział wzięło ok.

150 osób. Mundurowi zadbali o bezpieczeństwo i właściwą organizację ruchu.

W niedzielę, 30 czerwca br., odbył się „Rajd rowerowy dla dzieci i młodzieży z Wadowic Górnych i Przebendowa oraz ich rodzin”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Nasze Wadowice”. W przedsięwzięciu wzięło udział ok 150 osób z gminy Wadowice Górne. Rajd odbywał się przy zamkniętym ruchu pojazdów, co możliwe było dzięki uzyskaniu wymaganej dokumentacji przez organizatora – zezwolenia na przejazd, na wykorzystanie dróg w sposób szczególny oraz projektu czasowej organizacji ruchu.

Całą trasę rajdu rowerowego nadzorował wspólnie z policjantami drogówki – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowegopodinsp. Grzegorz Watracz.

Przed oficjalnym rozpoczęciem rowerowego rajdu głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim asp. szt. Krzysztof Kogut oraz profilaktyk społeczny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Ewelina Ziemba, którzy przedstawili uczestnikom zasady poruszania się rowerem podczas przejazdu po wyznaczonej trasie oraz omówili podstawowe przepisy ruchu drogowego w ujęciu rowerzysty. Poruszono temat dotyczący zasadności posiadania elementów odblaskowych. Przypomniano o prawnym obowiązku noszenia ich przez każdego pieszego poruszającego się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Kolejno na zakończenie rajdu rowerowego członkowie Stowarzyszenia „Nasze Wadowice” wraz z policjantami przekazali uczestnikom rajdu okolicznościowe medale.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa