W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Policjanci na wakacjach prowadzą działania profilaktyczne

Wakacje to czas wypoczynku, zabawy i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z letniego wypoczynku, a w szczególności dzieci, mieleccy policjanci, jak co roku prowadzą działalność profilaktyczną. Biorąc udział w spotkaniach na półkoloniach oraz w innych miejscach gdzie zorganizowany jest wypoczynek dla dzieci dbają aby wakacje były bezpieczne. Różnorodność podejmowanych działań, pozwala dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców powiatu mieleckiego.

Nieodłącznym elementem profilaktyki społecznej jest dbałość o to, aby wakacje były bezpieczne. Mieleccy policjanci w ostatnich tygodniach przeprowadzili kilkanaście spotkań na półkoloniach, piknikach i imprezach zorganizowanych na terenie Mielca i powiatu. Najczęściej poruszaną tematyką jest bezpieczeństwo podczas wakacyjnych zabaw nad wodą, na podwórku i w domu. Policjanci wykorzystują czas spotkań z najmłodszymi do propagowania odpowiednich zachowań, także w ruchu drogowym.

W czerwcu, na obiektach jeziora tarnobrzeskiego policjanci we współpracy z Tarnobrzeskim Klubem Kyokushin Karate zorganizowali piknik rodzinny dla osób wypoczywających w tym dniu nad wodą. Piknik odbył się w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W działania zaangażowani byli członkowie klubu, mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego oraz mieleckiego. Podczas pikniku mieleccy policjanci, Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Bartosz Gracz, profilaktyk społeczny sierż. szt. Ewelina Ziemba  oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Paweł Kozioł oraz sierż. szt. Tomasz Noga, przeprowadzili prelekcje oraz szkolenia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Tematem spotkania była profilaktyka ryzykownych zachowań oraz przedwakacyjna edukacja młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariusze mówili także o wpływie środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy na organizm. W działaniach mieleckich policjantów wspierał dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu asp. szt. Jacek TrzeciakMateusz Bajor z WOPR z Tarnobrzega oraz strażacy z PSP Tarnobrzeg. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z pracą policjantów, strażaków, ratowników WOPR oraz wyposażeniem radiowozu, motocykli policyjnych oraz wozów bojowych PSP i łodzi WOPR.

Wyjątkowe spotkanie odbyło się także z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mielcu przy ulicy Kocjana. W spotkaniu udział wziął przewodnik psa służbowego asp. szt. Radosław Niziołek, który opowiedział uczestnikom o pracy z psem oraz zaprezentował jego umiejętności. Sierż. szt. Ewelina Ziemba przestrzegała słuchaczy przed cyberzagrożeniami oraz oszustwami internetowymi. W czasie spotkania funkcjonariusze mówili również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a na zakończenie słuchacze wyposażeni zostali w elementy odblaskowe ufundowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Mielec.

Policjanci spotkali się również z pensjonariuszami Środowiskowego Domu Samopomocy w Pniu. Tam również przestrzegali przed niebezpieczeństwami czyhającymi na osoby niepełnosprawne, na dorosłych i dzieci. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, sierż. szt. Marcin Wilk oraz st. sierż. Marcin Lesiak mówili o pracy policjanta oraz prezentowali policyjne wyposażenie używane w codziennej służbie. Policjanci zostali bardzo miło przyjęci, a spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej atmosferze.

Przez cały okres wakacji policjanci odwiedzać będą miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu mieleckiego. Podczas spotkań z mieszkańcami powiatu będą rozmawiać o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie autorskie poetki Moniki Maciałek

Wiadomości Mielec

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa