W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Policjanci o zagrożeniach w sieci

Policjanci wzięli udział w powiatowej konferencji pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego na temat „Zadania dyrektora oraz organu prowadzącego szkoły w kontekście zmian, wyzwań współczesnej edukacji”. Podczas konferencji, profilaktyk społeczny mieleckiej jednostki Policji, w swoim wystąpieniu mówiła o zagrożeniach związanych z korzystaniem z internetu wśród dzieci i młodzieży, cyberprzestępczości oraz procedurach postępowania w sytuacjach popełnienia czynu karalnego przez nieletnich związanych z tym obszarem.

Wczoraj w sali Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się powiatowa konferencja zorganizowana przez Podkarpackie Centrum Nauczycieli w Rzeszowie, oddział w Tarnobrzegu. Konferencja skierowana była do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz pracowników jednostek obsługi ekonomiczno-administracyjnej z Mielca i powiatu mieleckiego.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni również mieleccy funkcjonariusze. Profilaktyk społeczny mieleckiej jednostki Policji sierż. szt. Ewelina Ziemba wygłosiła prelekcję na temat korzystania z zasobów i narzędzi cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz odpowiedzialności dorosłych – nauczycieli, rodziców za rozwój małoletnich w tym obszarze. Swoją wiedzą wykład wsparli policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego – mł. asp. Krzysztof Kusek oraz sierż. szt. Marzena Godzisz z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mieleckiej jednostki policji.

Udział policjantów w konferencji pozwolił wzmocnić współpracę między Komendą Powiatową Policji w Mielcu, a mieleckimi jednostkami oświatowymi, szczególnie w obszarze zapobiegania cyberprzestępczości i cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa