W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policjanci otrzymali nowy sprzęt do wykrywania narkotyków

Przychylność starosty mieleckiego oraz radnych powiatowych przyczyniła się do zakupu urządzenia do wykrywania środków odurzających w ślinie.

Sprzęt w całości sfinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Mielcu jest najlepszym na rynku urządzeniem do tego typu badań. Policjanci otrzymali również narkotestery do badania samych środków odurzających. Zakupiony sprzęt usprawni działania policji w zwalczaniu przestępczości narkotykowej na terenie powiatu mieleckiego.

Współpraca pomiędzy Komendantem Powiatowym podinsp. Jackiem Juwą a Starostą i Radą Powiatu Mieleckiego zaowocowała inicjatywą w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w sferze zwalczania przestępczości narkotykowej na terenie powiatu. Starostwo przekazało na fundusz wsparcia policji kwotę 20 tysięcy złotych, które mieleccy policjanci przeznaczyli na zakup urządzenia do wykrywania środków odurzających w ślinie oraz narkotestery służące do badania substancji.

Dziś podczas symbolicznego spotkania w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Jacka Juwy, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak przekazał na ręce Komendanta urządzenie ALERE DDS2 oraz kilkaset narkotesterów. Analizator to urządzenie służące do szybkiego badania przesiewowego na obecność narkotyków i środków odurzających w ślinie. To bardzo ważne narzędzie w codziennej pracy policjantów, a jego użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Przekazane urządzenie najczęściej wykorzystywane jest przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazd pod wpływem środków odurzających. Analizator ALERE DDS2 zapewnia możliwość przeprowadzenia szybkiego badania pozwalającego stwierdzić obecność narkotyków i środków odurzających. Jego precyzyjność ocenia się na 99 procent. To proste w obsłudze urządzenie, które w zaledwie kilka minut potwierdza obecność narkotyków w organizmie osoby badanej.

Podczas spotkania Komendant podinsp. Jacek Juwa przekazał na ręce Starosty podziękowania za zakupiony sprzęt dla wszystkich, którzy przychylili się do tego zakupu oraz wspierają od lat Policję w wykonywaniu ustawowych zadań.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa