W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Policjanci otrzymali nowy sprzęt do wykrywania narkotyków

Przychylność starosty mieleckiego oraz radnych powiatowych przyczyniła się do zakupu urządzenia do wykrywania środków odurzających w ślinie.

Sprzęt w całości sfinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Mielcu jest najlepszym na rynku urządzeniem do tego typu badań. Policjanci otrzymali również narkotestery do badania samych środków odurzających. Zakupiony sprzęt usprawni działania policji w zwalczaniu przestępczości narkotykowej na terenie powiatu mieleckiego.

Współpraca pomiędzy Komendantem Powiatowym podinsp. Jackiem Juwą a Starostą i Radą Powiatu Mieleckiego zaowocowała inicjatywą w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w sferze zwalczania przestępczości narkotykowej na terenie powiatu. Starostwo przekazało na fundusz wsparcia policji kwotę 20 tysięcy złotych, które mieleccy policjanci przeznaczyli na zakup urządzenia do wykrywania środków odurzających w ślinie oraz narkotestery służące do badania substancji.

Dziś podczas symbolicznego spotkania w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Jacka Juwy, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak przekazał na ręce Komendanta urządzenie ALERE DDS2 oraz kilkaset narkotesterów. Analizator to urządzenie służące do szybkiego badania przesiewowego na obecność narkotyków i środków odurzających w ślinie. To bardzo ważne narzędzie w codziennej pracy policjantów, a jego użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Przekazane urządzenie najczęściej wykorzystywane jest przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazd pod wpływem środków odurzających. Analizator ALERE DDS2 zapewnia możliwość przeprowadzenia szybkiego badania pozwalającego stwierdzić obecność narkotyków i środków odurzających. Jego precyzyjność ocenia się na 99 procent. To proste w obsłudze urządzenie, które w zaledwie kilka minut potwierdza obecność narkotyków w organizmie osoby badanej.

Podczas spotkania Komendant podinsp. Jacek Juwa przekazał na ręce Starosty podziękowania za zakupiony sprzęt dla wszystkich, którzy przychylili się do tego zakupu oraz wspierają od lat Policję w wykonywaniu ustawowych zadań.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa