W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Policjanci patrolują Mielec na rowerach [FOTO, VIDEO]

Policjanci rozpoczęli służby patrolowe na jednośladach. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie niemożliwy lub utrudniony jest dostęp radiowozem.

To już kolejny rok, kiedy mieleccy policjanci patrolują nasze miasto na rowerach.

W sobotę, mieleccy policjanci po raz pierwszy w tym roku pełnili służbę patrolową na rowerach. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Policjanci będą również patrolować ścieżki rowerowe, reagując na wykroczenia popełniane przez osoby wypoczywające na terenach rekreacyjnych. Szczególną uwagę zwrócą także na prawidłowe poruszanie się po ścieżkach rowerowych rowerzystów, pieszych oraz rolkarzy.

Ponadto mundurowi będą zwracać uwagę między innymi, na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które będą zakłócać bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Policjanci pełniący służbę przy wykorzystaniu jednośladów są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach Mielca. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu policjantów mogą być krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa policjanci, zamiast czapki służbowej z daszkiem, wyposażeni są w kaski rowerowe. Policjanci na rowerach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

Rowery oraz wyposażenie tj. mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów zostały sfinansowane przez Urząd Miasta w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa