18 sierpnia 2018, 18:18
Slider
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Policjanci pomogli zziębniętemu staruszkowi. W Niwiskach 92-latek był kilka kilometrów od domu.

Kolbuszowscy policjanci pomogli dziś w nocy 92-letniemu mieszkańcowi gminy Niwiska. Zdezorientowany, zziębnięty starszy człowiek nie wiedział dokąd idzie.

Policjanci ustali, jak się nazywa i gdzie mieszka. Odwieźli go do domu i przekazali pod opiekę bliskich. Panujące na zewnątrz warunki zagrażały jego życiu.
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego kolbuszowskiej jednostki zwrócili uwagę na idącego drogą człowieka. Była godzina 3:40 nad ranem.

Funkcjonariusze jechali trasą z Siedlanki do Niwisk. Starszy mężczyzna idący o takiej porze od razu wzbudził zainteresowanie policjantów. Mężczyzna poruszał się bardzo powoli. Na pytania funkcjonariuszy odpowiadał z trudem, był zziębnięty. Nie potrafił wyjaśnić dokąd idzie.

Z pomocą dyżurnego jednostki policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. To 92-letni mieszkaniec gminy Niwiska. Starszy mężczyzna znajdował się kilka kilometrów od domu. W takich warunkach, przy niskiej temperaturze, jego życie było zagrożone.

Funkcjonariusze odwieźli go do domu. Jak ustalili, nikt z domowników nie zauważył, kiedy mężczyzna wyszedł na zewnątrz.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów.

Policja apeluje o reagowanie w sytuacji kiedy zauważymy człowieka, który leży na chodniku czy śpi na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś komu może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy są odpowiednio zabezpieczeni przed mrozami.

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja