W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Policjanci promują akcje ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”[FOTO]

Mieleccy policjanci realizując zadania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” codziennie podejmują działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom półkolonii, oraz obozów.

Dbają także o bezpieczeństwo wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić czas na wolnym powietrzu czy akwenami wodnymi na terenie powiatu mieleckiego.
Dla policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowych okres wakacji to czas wzmożonej pracy z dziećmi i młodzieżą oraz instytucjami organizującymi letni wypoczynek.

Policjanci codziennie odwiedzają półkolonie na terenie całego powiatu mieleckiego, a dzielnicowi podczas obchodu posiłkując się ulotkami profilaktycznymi promującymi akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiają z mieszkańcami Mielca i okolic.

Chcąc z profilaktyką dotrzeć do jak największej liczby dzieci i młodzieży w czerwcu dzielnicowi rozdysponowali ulotki mówiące o bezpieczeństwie na wakacjach we wszystkich szkołach podstawowych. Funkcjonariusze chętnie uczestniczą w działaniach podczas imprez plenerowych, pikników i festynów organizowanych z myślą o najmłodszych.

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Mielcu odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanej przez Gminny Dom Kultury w Borowej. Podczas wizyty dzieci poznały pracę policjantów i miały okazję obejrzeć sprzęt policyjny, jak również przyglądnąć się pracy dyżurnego na stanowisku kierowania.

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości