W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Policjanci prowadzili działania prewencyjne w Borowej

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Borowej wraz z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowej prowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Alkohol – ograniczona dostępność”. Działania były także okazją do sprawdzenia czy mieszkańcy gminy Borowa stosują się do obostrzeń związanych z COVID-19. Policjanci zwracali również uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.

Wczoraj na terenie gminy Borowa policjanci wraz z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzili kontrole placówek handlowych w ramach działań „Alkohol – ograniczona dostępność”. Policjanci wraz z komisją sprawdzali czy w sklepach oraz na ich terenie klienci nie spożywają alkoholu oraz sprawdzali czy stoisko z alkoholem jest odpowiednio oznaczone informacją o szkodliwości spożywania alkoholu. Podczas kontroli komisja dysponowała materiałami edukacyjnymi i przestrzegała przed sprzedażą alkoholu osobom niepełnoletnim.

Jednocześnie funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych w Borowej prowadzili również kontrole w placówkach handlowych pod kątem przestrzegania przepisów związanych z COVID-19. Policjanci rozmawiali z klientami oraz obsługą sklepów o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu między osobami.

Policjanci przypominają, że za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 500 złotych. Apelujemy o postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem, pamiętanie o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowywaniu odpowiednich odległości oraz o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa