W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Policjanci przy egzaminach na kartę rowerową [FOTO]

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego corocznie czuwają i służą wiedzą oraz doświadczeniem podczas egzaminów na kartę rowerową na terenie powiatu mieleckiego. W ubiegłym tygodniu dzieci z Zespołu Szkół w Podleszanach pod okiem policjantów z mieleckiej drogówki zdały egzaminy na kartę rowerową. Mundurowi oceniali wiedzę i umiejętności młodych cyklistów, którzy na placu manewrowym wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą z ogólnych przepisów prawa o ruchu drogowym.

W działania profilaktyczne na terenie powiatu mieleckiego chętnie włączają się dzielnicowi jak również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mieleckiej komendy. Niewątpliwym elementem profilaktyki mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest udział policjantów w egzaminach na kartę rowerową organizowanych w szkołach.

Przed przystąpieniem do każdego z egzaminów policjanci przekazują uczniom informacje dotyczące prawidłowego wyposażenia roweru oraz zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z jednośladu. Funkcjonariusze podkreślają jak ważny wpływ na bezpieczeństwo ma zachowanie ostrożności i respektowanie zasad związanych z pierwszeństwem przejazdu oraz właściwe sygnalizowanie zamiaru wykonania manewru. Uczą również dzieci jak ważne podczas jazdy i zabaw na rowerze jest noszenie kasków ochronnych oraz kamizelek odblaskowych.

Uczniowie Zespołu Szkół w Podleszanach pokonując tor przeszkód pod czujnym okiem policjantów wykazywali się dużą wiedzą teoretyczną,  znajomością znaków drogowych oraz umiejętnościami praktycznymi. Musieli sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o przepisach prawa ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie zdali egzamin bezbłędnie.

Policjantki Wydziału Prewencji mieleckiej jednostki Policji zostały zaproszone na spotkanie profilaktyczne do Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu gdzie uczniowie przystąpili do projektu sportowego „Akademia Małych Zdobywców” realizowanego przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Ideą tego programu jest propagowanie aktywnej postawy i kształcenie umiejętności sportowych, potwierdzonych zdobyciem poszczególnych sprawności: rowerzysta, turysta, piłkarz, gimnastyk, lekkoatleta, tancerz, saneczkarz. Zdobycie pierwszej odznaki przez uczniów trzeciej klasy poprzedził egzamin przygotowany przez policjantki, a przeprowadzony przez opiekuna projektu. Uczniowie z dumą odbierali swoje odznaki z rąk policjantek, które wcześniej porozmawiały z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa