W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Materiały video

Policjanci przypominają o zimowych zagrożeniach [VIDEO]

Od kilku dni na drogach naszego powiatu panują trudne warunki atmosferyczne. Śliska i mokra nawierzchnia może przyczyniać się do zdarzeń drogowych. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jazdy. Policjanci przypominają również o obowiązku odśnieżania chodników i dachów z zalegającego śniegu.

Zalegający na drogach śnieg stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierujących. Śliska nawierzchnia, marznące opady mają negatywny wpływ na podstawowe manewry wykonywane przez kierowców, takie jak skręcanie, zmiana pasa ruchu czy hamowanie. Nie zapominajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w tych dniach. Zadbajmy także o dobrą widoczność oczyszczając swoje pojazdy ze śniegu.

Policjanci przypominają również o obowiązku odśnieżania chodników. Pamiętajmy, że to właściciel nieruchomości jest opowiedziany za odśnieżanie chodnika, jeżeli chodnik jest położony bezpośrednio przy jego nieruchomości.

Funkcjonariusze przypominają także właścicielom i administratorom budynków o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu. W ciągu ostatnich dni kolbuszowscy policjanci odwiedzili kilkunastu właścicieli obiektów, przypominając im o tym obowiązku i związanych z tym zagrożeniach. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, może zostać ukarany mandatem.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości