W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Policjanci rywalizowali o tytuł ,,Policjanta Ruchu Drogowego 2017”[VIDEO]

Dwa dni trwały zmagania podkarpackich policjantów walczących o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego 2017”. 22 funkcjonariuszy z wydziałów ruchu drogowego rywalizowało w sześciu konkurencjach. Najlepszym policjantem okazał się sierż. sztab. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Podkarpacki finał ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2017” odbywał się dwuetapowo. W rywalizacji brało udział 22 policjantów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową policji na Podkarpaciu oraz komendę wojewódzką.

Pierwszy etap eliminacji przeprowadzony został na terenie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu. Funkcjonariusze rozwiązywali test ze znajomości przepisów i strzelali z broni służbowej. Pod okiem jurorów prezentowali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Druga część konkursu odbyła sie w Mielcu. Pierwszą konkurencję rozegrano na skrzyżowaniu ulic Jagiellończyka i Żeromskiego. Policjanci sprawdzali się podczas kierowania ruchem. W tej konkurencji wiele zależało od zachowania kierowców i ich reakcji na wydawane przez policjanta sygnały.

Kolejna próba została rozegrana na placu manewrowym Automobilklubu Mieleckiego. Była to jazda sprawnościowa służbowym motocyklem po torze przeszkód. Zadaniem policjantów było pokonanie toru w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów.

Następnie uczestnicy konkursu przesiedli się do radiowozu. Na pokrywie silnika samochoodu umieszczony był talerz z piłką tenisową. W tej konkurencji liczyła się przede wszystkim precyzja prowadzenia pojazdu służbowego. Dodatkowo policjant musiał zatrzymać pojazd, wysiąść z niego, przebiec określony dystans, po czym kontynuował pokonywanie toru przeszkód.

Najlepszym policjantem okazał się sierż. sztab. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Drugie miejsce zajął st. sierż. Krzysztof Portas z Komendy Powiatowej w Jarosławiu, a trzecie mł. asp. Piotr Figiela z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Puchary wręczył zwycięzcom p.o. Dyrektora Biura Ruchu Drogowego KGP mł. insp. Zdzisław Sudoł oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa. Nagrody rzeczowe wręczyli: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie Janusz Stachowicz, a także Wiceprezes Zarządu Okręgowego w Rzeszowie PZM Jan Jędrzejko, Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski oraz Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

Wojewódzki finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2017” swoim patronatem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Prezydent Miasta Mielca.

Sierż. sztab. Marcin Opałacz i st. sierż. Krzysztof Portas reprezentować będą podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu.

 

 

 

 

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0-AOTGjJ_JM&feature=youtu.be&w=925&h=520]

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa